Ranking hostingów dla platformy PrestaShop

W kolejnym wpisie na naszym blogu pragnęlibyśmy podjąć problematykę doboru hostingu pod nasz sklep internetowy na platformie PrestaShop. Rozważania te warto zacząć od stwierdzenia, że zawsze najlepszym możliwym rozwiązaniem jest serwer dedykowany specjalnie pod nasz serwis. Wynika to naturalnie z tego, że rozwiązanie stworzone tak, by dana usługa działała możliwie optymalnie, zawsze jest lepsze od rozwiązania tworzonego pod kątem jego uniwersalności. Rzecz jasna, serwery dedykowane wiążą się też najczęściej z kosztami wyższymi, niż korzystanie z VPSów lub usług hostingów współdzielonych, których ten ranking de facto dotyczy.

 Przed przystąpieniem do wyboru hostingu jako takiego miejmy na uwadze, że jest to wybór krytycznie ważny dla całości funkcjonowania każdego sklepu internetowego, dłuższy czas ładowania strony to niższa konwersja, a co za tym idzie, niższa rentowność całego przedsięwzięcia. Innymi słowy - na dobrym, niezawodnym hostingu nie ma co oszczędzać i warto o tym pamiętać.

1. MyDevil 

Nasz ranking otwiera serwis MyDevil, oferujący hosting przygotowany specjalnie z myślą o klientach biznesowych. Z przyjemnością możemy potwierdzić, że faktycznie nie ma w tej chwili na polskim rynku wyższej jakości usług hostingowych, gdy chodzi o sklepy na PrestaShop. MyDevil nie tylko dysponuje najnowszą technologią, ale też potrafi ją zaimplementować w optymalny sposób. Zapraszamy do zapoznania z dokładną ofertą firmy, dostępną pod zamieszczonym poniżej linkiem.

2. LH.pl 

Drugą pozycję zdecydowaliśmy przyznać LH.pl, firmie, która udowadnia, że tanie może być jednocześnie dobre i niezawodne. Ów poznański hostingodawca jest jedną największych firm hostingujących na polskim rynku, do tego dysponuje serwerami o bardzo dobrych parametrach. Ponadto firma słynie z dobrego i sprawnego supportu, co jest kolejnym faktem przemawiającym za tym, że faktycznie warto rozważyć jej usługi w kontekście wyboru hostingu dla swojego sklepu internetowego.

3. OVHcloud

Kolejnym wartym uwagi hostingodawcą jest francuska firma OVH. Jest to największy dostawca usług hostingowych w Europie i jeden z największych na świecie. W kontekście oferty tej firmy, zdecydowanie warto przypatrzeć się części poświęconej VPSom - bez wątpienia jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych dostępnych na rynku usług w tym zakresie.

4. cyber_Folks

Przedostatnią pozycją na naszej liście jest cyber_Folks, kolejny polski hostingodawca. Niewątpliwym plusem usług oferowanych przez tę firmę są oferty hostingowe przygotowane specjalnie pod kątem konkretnego zastosowania serwera, jak na przykład interesująca nas oferta dla sklepów PrestaShop. W połączeniu z oferowanymi przez firmę zniżkami, jest to na pewno warta rozważenia alternatywa dla niedużych sklepów lub osób rozpoczynających swą przygodę z e-commerce.

5. nazwa.pl/home.pl

Na miejscu piątym stawiamy ex aequo firmy nazwa.pl i home.pl i czynimy to głównie po to, by odradzić korzystanie z tego typu masowych hostingodawców z szeregu poważnych przyczyn. Spośród tych koniecznie należy wymienić kiepskie osiągi, małą pojemność serwerów i działające z parodniowym opóźnieniem systemy cachowania (ile razy załamywaliśmy ręce, że zaimplementowane rozwiązanie nie działa tylko po to, by odkryć, że serwer najwyraźniej potrzebował trochę czasu!). Plusem jest niska cena, o ile zakładamy, że nasza cierpliwość nic nie kosztuje, ma się rozumieć.

Gwoli podsumowania - mamy nadzieję, że nasz krótki ranking pomoże w wyborze odpowiadającego Państwa potrzebom hostingu, bo - ponownie - pamiętajmy, dobrany hosting to podstawa każdego dobrze prosperującego sklepu internetowego. Jeśli mieliby Państwo jakieś pytania w tej materii (lub najzwyczajniej w świecie chcielibyście Państwo zasięgnąć porady), zapraszamy na bezpłatne konsultacje!

PS

Powyższy artykuł przedstawia tylko i wyłącznie nasz - jako zespołu SoftwarePizzy - punkt widzenia, a zawarte w nim stwierdzenia wynikają z naszej wiedzy, doświadczenia i obserwacji.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Napisz do nas na WhatsAppie!

Zadzwoń do nas!

517341785

softwarepizza@gmail.com

Nasze godziny otwarcia:

W dni robocze:

Soboty:

Niedziele:

od 8:00 do 21:00

od 9:00 do 20:00

od 10:00 do 19:00

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: