5 sposobów na przyspieszenie PrestaShop

     

Jakie zatem kroki należy podjąć, by zoptymalizować czas ładowania się sklepu internetowego na platformie Prestashop? Celem uzyskania odpowiedzi, zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas listą potencjalnych poprawek!

1) Optymalizacja umieszczonych na stronie obrazów

Ciężkie, niezoptymalizowane (do tego często również w nieadekwatnym formacie) grafiki są jedną z podstawowych bolączek wielu serwisów. Przy umieszczaniu grafik na stronie, warto mieć na uwadze następujące aspekty:

  • format pliku, najlepiej by był to JPEG 2000, JPEG XR lub WebP
  • rozmiar pliku, preferowany maksymalny rozmiar to ok. 50 kB
  • słowa w nazwach plików obrazów powinny być rozdzielone myślnikiem i nie powinny zawierać polskich znaków diakrytycznych, warto też nazywać grafiki frazami kluczowymi, na które chcemy dany content pozycjonować

 2) Zastosowanie lekkiego szablonu
 
 Często sama zmiana szablonu na nowszy, lepiej zoptymalizowany, znacznie poprawia prędkość działania serwisu.  Warto też rozważyć rozwiązania dedykowane, czyli te uszyte na wymiar naszej strony internetowej. W tym miejscu serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie stworzymy dla Państwa szablon dopasowany do Państwa oczekiwań.

3) Wdrożenie systemu cache’ującego

System cache jest bardzo ważnym elementem optymalizacji działania sklepu - potrafi skrócić łączny czas ładowania strony kilkukrotnie. Cache to pamięć podręczna, która umożliwia dużo szybszy dostęp do konkretnych (często używanych) danych, przez co cały proces trwa znaczni krócej. Stosowanym przez nas w tej materii rozwiązaniem jest moduł Page Cache Ultimate i rozwiązanie to możemy śmiało polecić, a w razie czego również pomóc w przy jego zaimplementowaniu i konfiguracji!

 4) Zmiana hostingu

Kolejną istotną kwestią jest dobór hostingu - szybki, niezawodny serwer jest podstawą każdego dobrego serwisu, niezależnie od tego, czy to sklep internetowy, blog, czy nawet aplikacja mobilna. Ważne jest także, aby oprogramowanie samego serwera było aktualne i żeby obsługiwał on możliwie nowe wersje PHP , może to pomóc uniknąć wielu przykrych niespodzianek.

5) Aktualizacja PrestaShop i modułów  
 
 Na koniec warto wspomnieć też o aktualizacjach samej platformy PrestaShop oraz używanych w swoim sklepie modułów. Niejednokrotnie kolejne aktualizacje powyższego oprogramowania rozwiązują występujące we wcześniejszych wersjach problemy z wydajnością.

 Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił części z Państwa podstawowe czynniki wpływające na optymalizację PrestaShop. Jeśli mieliby Państwo jakiekolwiek pytania lub sugestie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Napisz do nas na WhatsAppie!

Zadzwoń do nas!

517341785

softwarepizza@gmail.com

Nasze godziny otwarcia:

W dni robocze:

Soboty:

Niedziele:

od 8:00 do 21:00

od 9:00 do 20:00

od 10:00 do 19:00

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: